hidden

Merkad Kalite

Havacılık Endüstrisi İçin En Yüksek Kalitede
Parça Üretimi

Merkad, ürünlerinin kalite seviyesinin uluslararası standartta olması, havacılık endüstrisinde önemli bir yeri olan marka başarısını sürdürmek için büyük çaba sarfetmektedir. Bu çabaların sonucu olarak firmamız, 2006 yılında ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi sertifikasıyla ödüllendirilmiştir.

01.
Kalite Polisikası

Merkad'ın kalite politikası, modern ve teknolojik anlayışla yönetilen, sürekli gelişen ve müşteri beklentilerini aşan bir "toplam kalite organizasyonu" olmaktır.

02.
Kalite Kontrol

Merkad'da kalite güvencesini sağlamak için tüm ürünler, bağımsız kalite kontrol bölümü tarafından ham maddeden son haline kadar tüm proseslerde hassas ölçü aletleriyle kontrol edilmektedir.

03.
Kalibrasyon"

Fabrikamızda bulunan kalibrasyon laboratuvarında ki izlenebilirliği sağlanan mastar ve cihazlarla ölçü aletlerinin kalibrasyon işlemleri yapılmaktadır. Böylece daha kısa süreli kalibrasyon sağlanmaktadır.

laptop

Tasarım

Merkad dizayn takımı kendisini , müşterilerine en verimli ve üretim şartlarına en uygun ekipmanları tasarlamaya adamıştır.Üretim esnasında oluşabilecek olası problemleri önlemek için, ileri düzey similasyon programları kullanılmaktadır.

Tersine Mühendislik

Tersine mühendislik; Laser tarama cihazı ile istenilen gravürlerin alınıp herhangi bir yüzeye sarılması.

image

2D ve 3D Dizaynlar

Dizayn detaylarının Merkad tarafından tamamlanmasının ardından müşterilere 2D ve 3D dizaynların onay için yollanması.

image

Tasarım Merkezi

MERKAD, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 5746 Sayılı Ar-Ge Faaliyetlerinin desteklenmesi programı ile desteklenen tasarım merkezidir.

image
Cad / Cam Üretim Sistemi

Yüksek Kaliteli
Üretim

Merkad üretim bölümü, yüksek kaliteli kalıp üretiminde son teknoloji CNC yüksek kesme hızlı freze, torna, erezyon tezgahları ve yüksek kabiliyetli CAD/CAM sistemi ile donatılmıştır.

Merkadın işlem tecrübesi, yüksek donanımlı, eğitimli çalışanları ve mühendisleri ile dünya çapında önemli müşterileri ile haberleştiği özel CAD/CAM sisteminden gelmektedir.

Üretim planlama birimi ERP programı sayesinde tüm üretim aşamalarından topladığı güncellemeler sayesinde üretim programını anında kontrol edebilmektedir. Bu programın kullanılması sayesinde firma müşterilerine en doğru üretim ve gönderi zamanını verebilmektedir.

image
Merkad

Ürünler

Merkad; havacılık endüstrisi için en yüksek kalitede malzemelerden ekipman ve parça üretimi gerçekleştirmektedir.

Uçuş için kritik olan parçaların yanı sıra kabin içi parçalar da dahil olmak üzere birçok farklı parçanın üretimi ile sektörde önem arz etmektedir.

Bizden Haberler

Merkad

Referanslar

Merkad

Belgeler

image
image
image
Merkad Makina Kalıp San. Tic. Ltd.

Selahaddin Eyyübi Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi 1596 Sokak. No:20 34517

MERKAD HAVACILIK

Telefon : +90 212 483 07 10
Fax :+90 212 483 07 27

mail : info@merkad.com

Müdürler Kurulu Başkanı: Kemal Tığlı
Müdür: Kadir Uğuz

Ticaret Sicil No: 271617
MERSİS NO: 0617003623800017
Ödenmiş Sermaye: 6.000.000,00- TL

hidden

© 2019 Merkad Makina Kalıp San. Tic. Ltd.